اگر به دنبال مطلب یا فایل خاصی میگردید کافیست کلمه مورد نظر را در کادر بنویسید تا جستجوگر برایتان پیدا کند

• امتیاز به این موضوع:ایران دومین کشور واردکننده پیانو در جهان

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
    کاربر بسیار فعال
    نام من
    احسان
    ساز من
    KORG PA3X le
    تاريخ تولد
    1369
    534 بار از شما تشکر شده

ایران دومین کشور واردکننده پیانو در جهان

ایران پس از چین بزرگترین بازار واردات پیانو را دارد،‌خبری که آن را پیروز ارجمند، آهنگساز و مدیر کل موسیقی سال های اخیر وزارت ارشاد به نقل از مدیران کمپانی معروف یاماها اعلام کرد.

این روزها هر خانواده ای که به قول معروف دستش به دهانش برسد، انگار یکی از واجبات زندگی اش داشتن پیانو و فرستادن فرزندش به کلاس موسیقی و آموختن نوازندگی این ساز به نسبت گران قیمت است، احتمالا اگر شما هم سن و سال تان مانند من اجازه بدهد یادتان می آید که در دهه ۶۰ و ۷۰ چنین رویکردی به گیتار وجود داشت و اغلب فرزندان خانواده هایی که از سطح رفاهی متوسط رو به بالایی برخوردار بودند یک گیتار در خانه شان به در و دیوار آویزان بود.

اما امروزه چرا پیانو، سازی که قیمت شکل دیجیتال آن دست کم از پنج، شش میلیون تومان شروع می شود و گاه به ده، بیست میلیون تومان می رسد چنین رواجی میان خانواده های ایرانی پیدا کرده و کشور ما را برای کمپانی یاماها به دومین بازار مهم واردات پس از چین تبدیل کرده است. لاکچری زندگی کردن، ارتقا سطح رفاه خانواده ها، کامل بودن ساز پیانو، نقش واسطه گری آموزشگاه ها و همچنین ترویج از سوی رسانه ها از جمله مواردی است که ما در گفت و گو با پیروز ارجمند، آهنگساز خوب کشورمان که تا همین چندی پیش مسوولیت مدیریت موسیقی وزارت ارشاد را بر عهده داشت به آن پرداخته ایم.

۱ـ لاکچری زندگی کردن

پیروز ارجمند گرایش زیاد این روزهای مردم و خانواده ها به ساز پیانو را در چند مورد طبقه بندی می کند، او گفت: امروزه داشتن و نواختن پیانو نوعی وجه تمایز و برتری طبقه اجتماعی محسوب می شود، آنها که پیانو دارند در خانه شان نوعی برتری برای خودشان در مقایسه با آشنایانشان قائل می شوند و به اصطلاح عامیانه یک پُز اجتماعی در درونش نهفته است، به عبارتی متاسفانه امروزه طوری شده است که هیچ خانواده ای برای دف زدن و سه تار نواختن فرزندش به او افتخار نمی کند ولی در محافل خانوادگی و مهمانی ها داشتن پیانو گوشه سالن و نواختن آن از سوی فرزند خانواده بالاخره نوعی افتخار است!

۲ـ ارتقا نسبی سطح رفاه

دومین نکته که مورد اشاره ارجمند قرار می گیرد این است که در سال های اخیر سطح رفاه مردم بهتر و این با افزایش قدرت خرید هم همراه شده است و از طرفی با ورود پیانوهای دیجیتال و به نسبت ارزانتر این ساز در خانه ها بیشتر مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

۳ـ آرزوهای بلند مدت خانواده ها

آهنگساز فیلم «سفر به چزابه» همچنین گفت برخی واقعا فرزندشان را فقط برای سرگرمی و به قول معروف پُز دادن به کلاس موسیقی و فراگیری نواختن پیانو نمی فرستند بلکه نگاه بلند مدت تر و آرزوهای زیادی برای او دارند از جمله این که در آینده یک آهنگساز موفق شود و وقتی به آموزشگاه ها می روند و آن را با کارشناسان در میان می گذارند، مدرسان و معلمان هم توصیه می کنند که برای تحقق این آینده بهترین ساز پیانو است.

۴ـ نقش رسانه ها

به گفته ارجمند، رسانه ها با برجسته کردن چهره ها ، نوازندگان و آلبوم های موسیقی پیانو در این زمینه نقش داشته اند، مدیر کل سابق موسیقی وزارت ارشاد و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در این رابطه توضیح داد: در دوره ای افرادی مانند یانی یا کیتارو در ایران خیلی مورد توجه رسانه ها قرار گرفتند همین اواخر کنسرت کیتارو در ایران را شاهد بودیم یا خبرهای حضور یانی در جزیره کیش بازخورد بسیاری داشت همین طور چهره هایی مانند فریبرز لاچینی، جواد معروفی، آندرا آرزومانیان هم در داخل آثاری کلاسیک و سبک با پیانو تولید کردند که به دلیل عامه پسند بودن بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفت.

۵ـ بیزینس و واسطه گری آموزشگاه ها

دلیل دیگری که این آهنگساز به آن اشاره کرد رویکرد تجاری و اقتصادی ساز پیانو است که گردش مالی بسیاری دارد، او گفت: سال گذشته شرکت یاماها اعلام کرد ایران نخستین وارد کننده پیانو پس از چین در جهان بوده است، که نشان دهنده بازاری جدی و بیزینسی مهم است، وقتی خانواده ها وارد آموزشگاه می شوند به دلیل قیمت بالای این ساز و هزینه کارشناسی و گاه واسطه گری شان خانواده ها را به خرید این ساز و آموختن آن ترغیب و تشویق می کنند.

2. کاربران : 15 تشکر کرده اند از شما ehsan132 برای ارسال این پست سودمند:

arash_friendly71 (۰۶-۰۸-۱۳۹۵),arshya (۰۶-۰۸-۱۳۹۵),blacknight19 (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),mogtaba021 (۰۶-۰۸-۱۳۹۵),Mr Nazari (۰۶-۰۸-۱۳۹۵),nima_ir (۰۶-۰۸-۱۳۹۵),RezaMusic7 (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),کازرونی (۰۶-۰۸-۱۳۹۵),نوید ضیایی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),محمد ودیعتی (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),مرتضی شهبازی (۰۶-۰۸-۱۳۹۵),الهه سادات (۰۶-۰۸-۱۳۹۵),امید ایمانی (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),بابک فدایی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),عمو فرخ (۰۶-۰۸-۱۳۹۵)

کاربر ویژه
    نام من
    رضا
    ساز من
    Yamaha MOTIF XF6 Casio Privia PX-150
    1,948 بار از شما تشکر شده
    بسیار هم عالی! شما که از جایی دیگر مطلب مینویسد بهتر است با ذکر منبع زحمتی که نویسنده اصلی مقاله کشیده را ارج بنهید!

اما در مورد این مطلب:
    این مقاله به کمیت پرداخته اما به کیفیت اون نپرداخته. اگر اینجوری بود همه مردم الآن بتهون بودند و موزیکهایی که در ایران ساخته میشد دست هالیوود رو از پشت بسته بود پس مشکل ما کجاست که یه آهنگ درست درمون به سختی تولید میکنیم؟

مشکل اصلی عدم وجود تخصص هست و دزدی فراگیر هست. مثلا شما آپارات رو باز کنید ببینید چه احمقهایی تبلیغات آموزش موسیقی! در کانال خودشون دارند. طرف هنوز انگشت گذاری، آکورد گیری و سر ضرب زدن رو بلد نیست من نمیدونم چی میخواد آموزش بده!!!

- عدم آشنایی به تیوری موسیقی
    - عدم آشنایی با کارایی دستگاهها (وجود بازار فروش ریتم و ...)
    - عدم آشنایی به آلات دیگر موسیقی دنیا بجز سنتی، کیبورد و پیانو...
    - عدم وجود گروههای موسیقی مناسب در خور مجالس و ورود one-man-band ها (گروه های! موسیقی یه نفری ...)
    - و از همه مهمتر عدم آشنایی کافی و لازم به زبان انگلیسی!

خیلی راحت میشه این جمع بندی رو کرد که در آشفته بازار پر از کلاه برداری که ما داریم مردم یا به دنبال دکور هستند یا اینکه محصولات درجه متوسط به پایین خریده میشه که اصلا لاکچری (مرفه) در رده جهانی نیستند بلکه فقط قیافتن خوشگل اند! کسانی هم که دنبالرو اصلی کار هستند با بدبختی و سختی دستشان به چهارتا دستگاه حرفه ای برسد.

و خیلی خیلی چیزهای دیگر. این مقاله از دید من خیلی سطحی و عوام پسند نوشته شده و از واقعیات بدور هست.

4. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما muse برای ارسال این پست سودمند:

amirbehzad (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),blacknight19 (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),ehsan132 (۰۶-۰۸-۱۳۹۵),nobody (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),RezaMusic7 (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),samankhan (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),کازرونی (۰۶-۰۸-۱۳۹۵),نوید ضیایی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),zamanphp (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),الهه سادات (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),امید ایمانی (۰۷-۰۸-۱۳۹۵)

کاربر بسیار فعال
    نام من
    احسان
    ساز من
    KORG PA3X le
    تاريخ تولد
    1369
    534 بار از شما تشکر شده
    رضا جان قسمت اول مطلب از این جهت برای من جالب بود که میگه ایران دومین کشور وارد کننده پیانو هست . ما اینجا شعبه kfc تقلبی هم داریم ، حالا شما فکر نویسنده این متنی.

6. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما ehsan132 برای ارسال این پست سودمند:

RezaMusic7 (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),کازرونی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),الهه سادات (۰۷-۰۸-۱۳۹۵)

کاربر ویژه
    نام من
    رضا
    ساز من
    Yamaha MOTIF XF6 Casio Privia PX-150
    1,948 بار از شما تشکر شده
    بنده نیامدم که به کسی درس اخلاق بدهم اما افرادی که خودشان رو اینطور نشان میدهند از چشم من یکی که در این انجمن میفتند. نقل مطلب یکی از بار ارزش ترین کارهاست اگر درست انجام بشه.

توی این مقاله نگفته دیجیتال یا آکوستیک اما جایی اشاره میکنه دیجیتال. نگاهی بندازید توی این سایت و سایتهای دیگه چند تا آگهی واسه فروش پیانوی دیجیتال هست؟

همه برای یادگیری پیانو میرن سراغ ارنجر. برای یادگیری پیانو ۸۸ کلاویه و دو دست و دو پا لازم هست اگر پیانو رو میشد با ۶۱ کلاویه و یک دستی زد حتما پیانوی ۶۱ کلاویه ای هم تولید انبوه میشد. ارنجر هنر جو رو خراب میکنه و جذب نواختن آهنگهای کلیشه ای و آکورد گیری و گوشی زدن میکنه و این بدترین بخش کار هست. آکورد گیری و ملودی زدن بیشتر برای کودکان خوب هست که جذب بشند... این کجایش حرفه ای هست؟ فشردن یه مشت دکمه، آکورد گیری (اون هم غلط غلوط) و ملودی زدن؟

خوندن چنین مقاله هایی جز افسوس و اینکه آدم رو یاد ضرب المثل آفتابه لگن هفت دست شام و ناهار هیچ حاصلی ندارد.

هر وقت در مدارس ما موسیقی بخشی از آموزش شد و زبان انگلیسی به صورت اجباری توسط دولت از کودکستان (مثل کره و ژاپن و ...) تدریس شد میشه گفت ما در این زمینه پیشرفت خواهیم کرد چراکه حداقل اونقت میتونیم بخوانیم که از امکانات چطور استفاده میکنیم...

8. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما muse برای ارسال این پست سودمند:

amirbehzad (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),nobody (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),کازرونی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),نوید ضیایی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),محسن فرهادزاده (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),zamanphp (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),الهه سادات (۰۷-۰۸-۱۳۹۵)

همیار ویژه انجمنها
    نام من
    hamidreza zolfaghari
    ساز من
    kronos
    تاريخ تولد
    1363
    من امروز
    خوشحالو شادو خندانم :-)
    تخصص من
    روی پرروهارو کم کردن!
    11,208 بار از شما تشکر شده
    واقعا رضا جان هنوز انگشت گذاریو بلد نیستنو خیلی خوب گفتی...حاظرم شرط ببندم هیچ کدومشون درس ۲۷ هانونو نمیتونن اجرا کنن قسم میخورم!!!آموزش تضمینی هم میزارن!در کوتاهترین زمان!خوب خانواده چه میدونه بچشونو میسپاره به این افراد بعد ۲ سال هم نتیجه ای گرفته نمیشه.شما یه سر به اینستاگرام بزن یه تیم ایرانی هستش همه همدیگرو لایک و فالو میکنن و بیش از هزاران فالوور دارن هیچ کدومشونم بلد نیستن پیانو بزنن کافیه ازشون انتقاد کنی بلاکت میکنن!در کل پیانو ساز لاکچری قبول دارم ولی خانوادها باید به علاقه کودکشونم بها بدن و استعدادشونم در نظر بگیرن تا ساز مورد علاقشو بگیرن.

10. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما کیبوردیست 660 برای ارسال این پست سودمند:

amirbehzad (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),کازرونی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),نوید ضیایی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),الهه سادات (۰۷-۰۸-۱۳۹۵)

کاربر بسیار ارزشمند و ویژه
    نام من
    بهروز بهزادی
    ساز من
    korg pa3x
    تاريخ تولد
    1/12
    من امروز
    بیباک
    تخصص من
    نوازندگی-اهنگسازی-تنظیم-برنامه ساز کیبرد korg
    1,555 بار از شما تشکر شده
    مطمعننا چشم تو هم چشمی و کلاس برا همدیگه گذاشتن در سطح طبقه خانواده ها و طرح بزینسی اموزشگاها تنها دلایل فروش پیانو تو مملکته ماست.بقبه دلایل محکم نیستن..مناسفانه هیچ چیز تو مملکته ما سره جایه خودش نیست..نباید ایران مهد تجارات پیانو چینی بشه..ای کاش به اندازه تعداد پیانوهایی که تو هر خونه وجود داره یه پیانیست حرفه ای هم بود..اونوقت جایه امیدواری داشت..که این چشم تو هم چشمی باعث ارتقاسطح موسیقی تو مملکتمون میشد..ولی متاسفانه برعکسه.

12. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما behrouzpa3x برای ارسال این پست سودمند:

amirbehzad (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),کازرونی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),نوید ضیایی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),الهه سادات (۰۷-۰۸-۱۳۹۵)

کارشناس و مشاور موسیقی و کیبورد
    ساز من
    Secret
    تخصص من
    Photography - Videography - ICT
    1,686 بار از شما تشکر شده
    جالبه، شاید آمارهای عجیب تر از این هم داریم
    دلیلش هم بر می گرده به اواسط دهه ۸۰ به اینطرف که با پول های مفت و باد آورده ای که یه طیف وسیعی از شرایط خاص کشور و تحریم ها نصیبشون شد و به شدت معضل نوکیسگی بروز کرد. یعنی پول خارج از تصور و باد آورده برای افرادی که هنوز فرهنگشون اونطور که باید رشد نکرده...
    الان در اکثر استودیوهای عکاسی هم شما می تونید پیانو رو بصورت دکور عکس ببینید، شاید تنها موقعی صدا ازش در میاد که عروس خانم برای ژست گرفتن خودش رو ولو کنه رو کلاویه ها.
    در اکثر این ویلاهایی که بصورت غیر قانونی ساخته می شه و مربوط به از ما بهتران هست و سهمشون از سفره.... بر می دارن میز بیلیارد و پیانو و گیتار می بینید که البته هفته ای یک بار کارگر فقط میاد روشون رو گرد گیری می کنه و شاید همون هفته ای یک بار با برخورد دست کارگر صدایی ازش در بیاد.
    حالا ته تهش هم آقا کامی ( کرم الله ) اون ویلا جلو نامزدش سی سی خانم ( سکینه بیگُم ) آهنگ قد و بالای تو رعنا رو بنازم ویگن رو تک دستی بزنه و نامزدش هم با ذوق دست بزنه بگه واااای تو بی نظیری عجقم ( پولهای بابات عااالیه )...
    همین کامی و سی سی هم بعد پنج سال به گمانشون همون پول می تونه از تک فرزندشون نخبه بسازه، این بار پیانو رویال، مدرس پیانو خصوصی، کلاس باله، کلاس آواز و و و .... آخرش هم کودک در ۹ سالگی با ذهنی آشفته و پریشان بی هیچ ثمری به حال خودش رها می شه، چون نمی شه شما روکش زندگیتون رو مثل خانواده های سلطنتی بریتانیایی درست کنید و از تو زرد باشید...
    در کشوری که اصالت توش رنگ ببازه و نوکیسگی جاش رو بگیره، از این آمارهای عجیب زیاد می بینید، که جای تعجب هم نداره...

اگر 100 ميليون نفر هم به چيزي احمقانه اعتقاد داشته باشند باز هم آن چيز احمقانه خواهد بود

14. کاربران : 13 تشکر کرده اند از شما nobody برای ارسال این پست سودمند:

alireza_moradi (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),amirbehzad (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),blacknight19 (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),mogtaba021 (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),muse (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),RezaMusic7 (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),samankhan (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),کازرونی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),نوید ضیایی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),محسن فرهادزاده (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),محسن عسگری (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),zamanphp (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),الهه سادات (۰۷-۰۸-۱۳۹۵)

کاربر ویژه
    1,043 بار از شما تشکر شده
    شاید منظور فقط برند یاماها بوده:
    "ایران پس از چین بزرگترین بازار واردات پیانو را دارد،‌خبری که آن را پیروز ارجمند، آهنگساز و مدیر کل موسیقی سال های اخیر وزارت ارشاد به نقل از مدیران کمپانی معروف یاماها اعلام کرد"

خوب خیلی هم عجیب نیست مثلا از فلان برند بیشترین ارنجر وارد ایران بشه که در سایر کشورها این برند اهمیتی نداره و از فلان برند پیانو
    و به نظرم منظورش پیانو یک برند بوده همین

16. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما samankhan برای ارسال این پست سودمند:

nobody (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),کازرونی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),الهه سادات (۰۷-۰۸-۱۳۹۵)

همیار ویژه انجمنها
    نام من
    hamidreza zolfaghari
    ساز من
    kronos
    تاريخ تولد
    1363
    من امروز
    خوشحالو شادو خندانم :-)
    تخصص من
    روی پرروهارو کم کردن!
    11,208 بار از شما تشکر شده
    بعضی از سازهای چینی خییییییییلی خوبن مثل پیر ریول.این ساز پر فروشترین ساز دنیاست هر ساله و کیفیت بسیار خوبی داره و عمده تولیدشم به اروپا صادر میشه حتی به نظر من از یاماهایی تا رنج قیمت 30 ملیون خیلی بهتر هستش.غیر از u1 یاماها اصل ژاپن نه اندونزی بقیه سازهای یاماها آماتور هستش چه دیواری چه رویال و اصلا چنگی بدل نمیزنه یاماها u1 یک استثنا هستش و دیگر تکرار نمیشه...برندهای دیگر بازار مثل بیر،والدن اشتین ،وبر نه آلبرت وبر سمیک صداهای بسیار تیز و بدی دارن و اصلا ارزش خرید ندارن.بیچاره مصرف کننده ساده لوحی که تصور کنید میره بازار ایران یک پیانو بخره باید کدوم حرف فروشندهارو باور کنه؟!چقدر اشتباه راهنماییش میکنن...طرف زنگ میزنه بمن میگه من ارتفاع 123 میخوام فقط هم 123 میگم خوب عزیزم با این پولی که شما داری نمیتونی سازی بخری که کیفیت خوبی داشته باشه باید چینی داغون بخری حرف تو...فرو نمیره چرا؟چون بد راهنمایی شده.میگه نه بمن گفتن زیر این ارتفاع خوب نیست!میگم چرا خوب نیست؟میگه چون صداش خوب نیست!میگم شما معیار و ملاکت از یک صدای خوب چیه؟میگه صدای بلند و رسا!!!میگم صدای بلند و رسایی که به ارزش صدای قابلمه تموم بشه؟تنها تفاوتی که پیانوهای ارتفاع بلند با کوتاه داره صدای بلندش هستش و در پیانوهای خیلی حرفه ای مثل شیمل یک مقدار صدا گردتر و گرمتر هستش در ارتفاعات بالا که با هر گوشی قابل تشخیص نیست همین

18. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما کیبوردیست 660 برای ارسال این پست سودمند:

amirbehzad (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),blacknight19 (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),mogtaba021 (۰۷-۰۸-۱۳۹۵),nobody (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),کازرونی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),نوید ضیایی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),الهه سادات (۰۷-۰۸-۱۳۹۵)

کاربر فعال
    567 بار از شما تشکر شده
    نقل قول نوشته اصلی توسط nobody نمایش پست ها
    جالبه، شاید آمارهای عجیب تر از این هم داریم
    دلیلش هم بر می گرده به اواسط دهه ۸۰ به اینطرف که با پول های مفت و باد آورده ای که یه طیف وسیعی از شرایط خاص کشور و تحریم ها نصیبشون شد و به شدت معضل نوکیسگی بروز کرد. یعنی پول خارج از تصور و باد آورده برای افرادی که هنوز فرهنگشون اونطور که باید رشد نکرده...
    الان در اکثر استودیوهای عکاسی هم شما می تونید پیانو رو بصورت دکور عکس ببینید، شاید تنها صدا موقعی ازش در میاد که عروس خانم برای ژست گرفتن خودش رو ولو کنه رو کلاویه ها.
    در اکثر این ویلاهایی که بصورت غیر قانونی ساخته می شه و مربوط به از ما بهتران هست و سهمشون از سفره.... بر می دارن میز بیلیارد و پیانو و گیتار می بینید که البته هفته ای یک بار کارگر فقط میاد روشون رو گرد گیری می کنه و شاید همون هفته ای یک بار با برخورد دست کارگر صدایی ازش در بیاد.
    حالا ته تهش هم آقا کامی ( کرم الله ) اون ویلا جلو نامزدش سی سی خانم ( سکینه بیگُم ) آهنگ قد و بالای تو رعنا رو بنازم ویگن رو تک دستی بزنه و نامزدش هم با ذوق دست بزنه بگه واااای تو بی نظیری عجقم ( پولهای بابات عااالیه )...
    همین کامی و سی سی هم بعد پنج سال به گمانشون همون پول می تونه از تک فرزندشون نخبه بسازه، این بار پیانو رویال، مدرس پیانو خصوصی، کلاس باله، کلاس آواز و و و .... آخرش هم کودک در ۹ سالگی با ذهنی آشفته و پریشان بی هیچ ثمری به حال خودش رها می شه، چون نمی شه شما روکش زندگیتون رو مثل خانواده های سلطنتی بریتانیایی درست کنید و از تو زرد باشید...
    در کشوری که اصالت توش رنگ ببازه و نوکیسگی جاش رو بگیره، از این آمارهای عجیب زیاد می بینید، که جای تعجب هم نداره...
    بسیااااار تحلیل زیبا و تامل برانگیزی بود. واقعا لذت بردم. حقایق تلخ جامعه به فنا رفته ی ما رو به بهترین و شیواترین شکل ممکن بیان کردید. احسنت

20. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما amirbehzad برای ارسال این پست سودمند:

nobody (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),کازرونی (۰۸-۰۸-۱۳۹۵),الهه سادات (۰۸-۰۸-۱۳۹۵)

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

000
1111
2222
3333